piątek, 18 grudnia 2015

"Piękno bez retuszu"

Taki był tytuł otwartej w dniu 16 grudnia wystawy fotograficznej Pani Marty Krawczyk. Są na niej prezentowane zdjęcia dzieci, uchwycone aparatem podczas wypoczynku, zabawy lub w trakcie jakichś zajęć. Mali bohaterowie przedstawieni  są na tych fotografiach  bez jakichkolwiek retuszy czy też w sztucznych pozach. Uchwycony został naturalny wdzięk i niewinność małych dzieci. Warto podkreślić, że są to w większości nasze "Bolkowskie" dzieci.
Na wernisaż fotograficzny licznie przybyli zaproszeni goście, co było wyrazem nie tylko popularności i szacunku dla naszego honorowego gościa - Pani Marty Krawczyk, ale także chęcią poznania Jej, nie tylko od strony pedagogicznej, ale od strony artystycznej. Przedstawione na wystawie portrety dzieci to tylko niewielki fragment jej dorobku fotograficznego. Jak mówiła pani Marta, w swoich albumach ma tysiące zdjęć przedstawiające wszystko co "wpadło jej w oko", co warte było uchwycenia, czy też utrwalenia przelotnych, szybko przemijających chwil ważnych w naszym życiu. Oprócz fotografii dzieci  można też obejrzeć w naszej Bibliotece inne albumy ze zdjęciami Pani Marty Krawczyk. Są tam przepiękne fotografie naszego miasta oraz kroniki fotograficzne dokumentujące działalność prowadzonego przez naszego honorowego gościa, zespołu tanecznego "Metamorfoza". Swoim odczuciom i wyrazom zachwytu nasi goście dali wyraz w prowadzonej przez nas kronice.
Zapraszamy  serdecznie wszystkich do obejrzenia wystawy i podziwiania uchwyconych w kadrze dzieci i pejzaży ale także do szukania w sobie wrażliwości na piękno otaczającego nas świata.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz