środa, 30 maja 2012

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

29 maja 2012 r. w samo południe odbyło się u nas spotkanie autorskie z p. Romanem Pankiewiczem, podróżnikiem, autorem książki „Islandia – trzeci żywioł”. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele uczniów kl . VI Szkoły Podstawowej i kl. I, II, III Gimnazjum w Bolkowie a także zaproszeni Goście: pan Marek Janas, pani Maria Wiaderek, pani Justyna Graszkiewicz, pani Małgorzata Tokarska-Mazur oraz pan Wiesław Drewniak.Pan Roman Pankiewicz pochodzi z Krakowa. Ponad 10 lat przebywał poza granicami kraju, gdzie pracował zawodowo na kontraktach, m.in. w Rosji, Niemczech i Islandii.

Podczas spotkania autor bardzo barwnie i ciekawie opowiadał nam o swoim pobycie na Islandii. Dowiedzieliśmy się, że Islandia to państwo położone w Europie Północnej, którego największym miastem jest Reykjavik – stolica państwa. Islandia jest wyspą pochodzenia wulkanicznego. Na jej powierzchni znajdują się lodowce, które zajmują aż 11% powierzchni wyspy. Do islandzkich osobliwości należy m.in. zorza polarna .

Jako człowiek ciekawy świata, baczny obserwator, fotografował wszystkie interesujące obiekty i zjawiska przyrodnicze. Zdjęcia, które nam pokazał, były doskonałym uzupełnieniem jego wypowiedzi.


Autor przeprowadził również błyskawiczny konkurs; najszybciej na pytanie o stolicę Islandii odpowiedział Gilbert Suhak i został nagrodzony książką z osobistą dedykacją pana Pankiewicza.

Na zakończenie spotkania autor udzielił krótkiego wywiadu redaktorom gazetki „Ja, Gimnazjalista”.

Serdecznie dziękujemy panu Romanowi za przekazanie książek na Konkurs Wiedzy o Islandii, który już wkrótce odbędzie się w naszej bibliotece.Autora przywitali wierszem Agnieszki Frączek - "PCHŁA WĘDROWNICZKA"
Jakub Drabiński i Aneta Kazimierczak z kl. I c

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz