wtorek, 16 czerwca 2009

SPOTKANIE Z PANIĄ JOANNĄ PAPUZIŃSKĄ

Dn. 1 czerwca w ramach akcji "Z książką na walizkach" naszą bibliotekę odwiedziła pani Joanna Papuzińska (profesor nauk humanistycznych, krytyk literacki, autorka wielu książek dla dzieci). W bibliotece oprócz pani Joanny pojawili się zaproszeni goście i młodzi czytelnicy z Przedszkola Samorządowego oraz kl. I -III Szkół Podstawowych Bolkowa, Lipy, Sadów i Kaczorowa.
Spotkanie rozpoczęło się od piosenki przewodniej akcji "Z książką na walizkach" w wykonaniu Weroniki Plewki, Oli Daszkiewicz i Kingi Bednarek. Później na scenę wkroczyli uczniowie pani Dorotki Janowicz z kl. I c, którzy przygotowali krótkie przedstawienie dla przybyłych gości. Po części artystycznej nastąpiło ... Sto pytań do pisarki. Czytelnicy książek pani Joanny mogli zadać jej pytania dotyczące nie tylko jej twórczości ale również życia osobistego, żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.
Wielką radością dla laureatów konkursu plastycznego na ilustrację do opowiadań " Nasza mama czarodziejka" było odebranie nagrody z rąk autorki tych opowiadań. Otrzymali je: Szymon Brymerski i Dawid Wolski (I miejsce), Weronika Głód i Karolina Kałamarz ( miejsce II), Jakub Podkówka, Aleksandra Kubik i Alicja Grzelec (III miejsce).
Na pamiątkę spotkania można było kupić książkę a autorka wpisała każdemu dedykację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz