poniedziałek, 4 czerwca 2012

Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH - DZIEWIĄTE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI

Dnia 01.06.2012 roku w ramach akcji „Z książką na walizkach” odbyło się u nas spotkanie  pisarki Idy Pierelotkin z młodzieżą ZSA Bolków.

"Ida Pierelotkin, ur. 1981 r. w Warszawie. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie im. Astrid Lindgren na powieść dla dzieci i młodzieży. Studiowała polonistykę i zootechnikę. Chociaż próbowała swych sił jako sekretarka, sprzątaczka, ekspedientka i plastyczka, nieustająco myśli o pisarstwie. Od wielu lat jest entuzjastyczną opiekunką gromadki kotów - własnych i podwórkowych. Laureatka prestiżowej nagrody "Guliwer w krainie Olbrzymów" przyznanej przez Radę Naukową czasopisma o książce dla dziecka Guliwer młodej, niezwykle obiecującej pisarce. Za książkę Pepa nie świruj! była nominowana przez Polską Sekcję IBBY do nagrody literackiej Książka Roku 2010."*
Autorka książek: "Pepa, nie świruj", "Ala Betka", "Dwie połówki pomidora", i "Co ma piernik do wiatraka".

Pani Ida rozpoczęła spotkanie od zaprezentowania swojej twórczości. Streściła króciutko każdą z książek, wspominała o początkach pisarstwa. Opowiadała o swoich książkach, fascynacjach czytelniczych, inspiracjach literackich, warsztacie pisarskim i pracy twórczej.Bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie pytania młodzieży oraz sama wiele ich zadawała.
Spotkanie uatrakcyjnił występ grupy muzycznej ZSA Bolkow w składzie Martina Makowska,Irena Popiołek i  Dawid Kurek
W spotkaniu wzięło udział 35 osób w tym Dyrektor ZSA mgr Beata Zalewska i mgr Marzanna Wrońska.

*informacje o autorce pochodzą ze strony www.biblioteka.waw.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz