czwartek, 9 maja 2013

„…choćby przyszło tysiąc pisarzy i każdy tysiąc strof by wysmażył, i każdy nie wiem, jak się nadymał, nikt nie dogoni Julka Tuwima.”

VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski , w związku z ogłoszonym rokiem Juliana Tuwima, poświęcony był wierszom właśnie tego poety. 27 dzieci, z oddziałów zerowych i przedszkolnych całej gminy, przedstawiło nam swą interpretację najpiękniejszych wierszy Tuwima. Jury w składzie : pani Marta Krawczyk, pani Irena Przyszlak i pani Beata Szydłowska nagrodziły następujące dzieci.


W kategorii Trzy- i Czterolatków:
I miejsce – Kalina Brymerska
II miejsce – Gabrysia Leśniewska
III miejsce – Weronika Trafiał
W kategorii Pięciolatków:
I miejsce – Oskar Kupiec
II miejsce – Natalia Kritschgau
III miejsce – Izabella Pociecha

W kategorii Sześciolatków:
I miejsce – Wiktoria Bomba
II miejsce –Mateusz Sokołowski
III miejsce – Jagoda Szemberska

W konkursie udział wzięły także: Jowita Zabłocka, Izabela Stefan, Joanna Kustra, Szymon Dżugała, Oliwia Drewicz, Sebastian Kowacz, Kinga Czerwińska, Wojciech Onoszko, Izabela Kucharska, Wiktoria Fijołek, Arkadiusz Gonera, Nikola Bańka, Patrycja Senyk, Jakub Kamysz, Marta Wrońska, Jagoda Szemberska, Emilia Łącka, Paweł Ryżowski.
Serdecznie dziękujemy pani Danucie Mazurkiewicz za ufundowanie nagród książkowych oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego konkursu.
Spotkamy się już za rok.

Gorąco dziękujemy Jury za okazaną życzliwość i wyrazy sympatii skierowane do wszystkich pracowników Biblioteki Publicznej w dniu Święta Bibliotekarzy i Bibliotek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz