wtorek, 4 października 201629.09.2016 r.Oddział Dziecięco-Młodzieżowy włączył się w akcję Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Z tej okazji zaproszono gości: Mariolę Łukaszewską, Magdalenę Drewniak i Romana Sadowskiego, którzy mieli za zadanie przeczytać dzieciom wybraną książkę.

Pani Mariola przeczytała "Jak to ze lnem było" Marii Konopnickiej (zgodnie z wykonywanym zawodem ) i opowiedziała jak powstaje materiał lniany począwszy od zasadzonej roślinki do gotowego produktu. Dzieci miały okazję obejrzeć efekt końcowy wyrobów  firmy WFB.
 Baird w Bolkowie.

Pani Magdalena Drewniak przeczytała bardzo popularną i lubianą przez dzieci książkę pt:"Harry Potter i komnata tajemnic" w czterech językach :polskim, portugalskim, hiszpańskim, angielskim i  w błyskawicznym tempie nauczyła dzieci słowa czarodziej w trzech językach.

Pan Roman Sadowski przeczytał bajeczki o odpowiedzialności i opiece nad zwierzętami :pt" Zwierzęta Oli,  "O Filipie i piegowatej dziewczynce",opowiedział też legendę bolkowską "Opowieść o żonie burmistrza Schullera".

 W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Oddziałów "0" z panią Karoliną Maziarz, sześciolatki z Przedszkola Samorządowego z panią Beatą Bardzyńską, I"a" ze Szkoły Podstawowej z wychowawczynią Aleksandrą Wójciak .
Wszystkim serdecznie dziękujemy za mile i ciekawie spędzony czas.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz